Profil szkoły

Szkola_podstawowa_2015.odp  Szkoła Podstawowa w Wytownie otwarte oddziały:

- klasy  I - VIII

- Klasa  "O"

- Punkt Przedszkolny

Wyposażenie szkoły jest zgodne z normami Unii Europejskiej, szkoła jest przyjazna uczniom. Mała liczba uczniów w oddziałach klasowych umożliwia pracę indywidualną nauczyciela z uczniem. Każde dziecko posiada własną szafkę na przybory szkolne i książki. Każda sala lekcyjna w odziałach I - III ma kącik zabaw, odpoczynku. Klasa "O" - wyposażenie zgodne z ogólnie obowiazującymi normami, miejsce do edukacji, zabaw i odpoczynku oraz mała szatnia dla dzieci. Punkt Przedszkolny działa z normami Unii Europejskiej, najwyższej jakości wyposażenie sali w sprzęt edukacyjny i medialny.

Klasy IV - VIII wyposażone są w sprzęt multimedialny, każdy uczeń ma swoją szafkę na materiały edukacyjne. Uczeń nie musi się przemieszczać po szkole, nauczyciele przychodzą na zajęcia do danej klasy i uczniów.

W szkole działa sala informatyczna oraz świetlica szkolna. Starsi uczniowie przebywają w czasie przerw na górnym korytarzu, a uczniowie młodsi na dolnym. Na terenie otaczającym szkołę jest duże boisko do gry w piłkę nożną, a także boisko do gry w koszykówkę. Cały teren szkoły jest ogrodzony i bezpieczny.

W szkole działa biblioteka, odbywają się zajęcia logopedyczne, rewalidacyjne. Szkołę odwiedza także pielęgniarka.

W przedszkolu dodatkowo są zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczne oraz raz w tygodniu dzieci odwiedza pani pedagog prowadzi zajęcia z dziećmi i rodzicami.

SZKOLA_PWDSTAWOWA.ppt

SZKOLA_PODSTAWOWA.pptx