Nawigacja

  • OGŁOSZENIE

    W związku z podjęciem przez Wójta i Radę Gminy Ustka decyzji o przeniesieniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wytownie do szkoły w Objeździe, od dnia 1 września 2020 r., 29 maja (piątek), o godz. 17.00 w sali świetlicy w Wytownie, odbędzie się zebranie w w/w sprawie.

  • Zawieszenie zajęć w publicznych i niepublicznych przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

    Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

    Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: poradni psychologiczno-pedagogicznych; specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych; młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej; szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

    Rodzicu,

    ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny; jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny; rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz; śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

    Uczniu,

    pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe); przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela; przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

    Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

    Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:dziennik elektroniczny;strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

    Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

    Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

    Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

    Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus.

    Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

    Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

  • INFORMACJA!!!

    W związku z potencjalnym ryzykiem zarażenia koronawirusem Główny Inspektor Sanitarny wydał Informację dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych odnośnie koronawirusa i środków ochronnych przeciwko niemu. Informacja ta dostępna jest w zakładce Dokumenty,Misja i wizja szkoły.

  • Dzień Zakochanych w naszej szkole

    14 lutego to piękna data. Walentynki, bo właśnie to święto przypada tego dnia, sprawiają, że w ludziach budzą się ogromne pokłady życzliwości, serdeczności i sympatii. W związku z tym, Rada Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pań opiekunek, przygotowała Szkolną Pocztę Walentynkową. Dzieci na lekcjach plastyki, godzinach z wychowawcami i w domu przygotowywały walentynkowe kartki, które później były sprzedawane. Wypisane wrzucano do specjalnej skrzynki, by potem, jako „urocze niespodzianki” trafiły bezpośrednio do rąk adresatów... Posłańcy starali się, aby nikt tego dnia nie został pominięty. Bo przecież podczas tego święta można składać nie tylko miłosne deklaracje – wyrazy sympatii, ofiarowanie swej przyjaźni czy po prostu serdeczne pozdrowienia też są jak najbardziej na miejscu. Obchody Walentynek zakończyliśmy oglądaniem filmu. To był świetny dzień, dzień, który naładował nas ogromem pozytywnych emocji :)

  • Bal karnawałowy czas zacząć...

    Przed Wielkim Postem należy się wyszaleć – tak radzili nasi mądrzy przodkowie. My postanowiliśmy ich posłuchać i zorganizowaliśmy w szkole bal karnawałowy. Odbywał się on równocześnie na obu piętrach szkoły – klasy młodsze bawiły się w swoim gronie, a starsze – w swoim. Na stołach królowały przekąski „na słono i na słodko”. Dzieci tańczyły przy ulubionej muzyce, oczywiście pod bacznym okiem nauczycielskiej cenzury :) Wszyscy wrócili do domu w doskonałych humorach :)

  • „Bo dziadkowie i babcie to takie istoty, które mają srebrne włosy i złote serca...”

    Wiele jest ważnych dat w kalendarzu – jedna bardzo ważna, zwłaszcza dla dzieci. I wcale nie mamy tu na myśli 1 czerwca :) Mowa oczywiście o Święcie naszych kochanych Babć i Dziadków. To dla nich właśnie przedszkolaki i najmłodsi uczniowie przygotowali artystyczne spotkanie. Śpiew, taniec i przedstawienie zachwyciły wszystkich obecnych na sali. Panie wychowawczynie dzielnie wspierały maluchy podczas występów. Nawet jeśli artyści mieli tremę potrafili to świetnie ukryć :) i na scenie zrobili prawdziwą furorę! Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Zuzia – złożyła wszystkim dziadkom i babciom serdeczne życzenia, a dzieci wręczyły wykonane przez siebie prezenciki i laurki. Spotkanie było niezwykle wzruszające.

  • „ Świeć gwiazdeczko, mała świeć...”

    31 stycznia, zgodnie ze staropolskim noworocznym obyczajem, w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa pod hasłem „Kolędujmy razem". Goście przybyli na to spotkanie, mieli niepowtarzalną okazję, po raz ostatni przed karnawałem, poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

    Wśród występujących na scenie znaleźli się laureaci szkolnego konkursu „Kolędy i pastorałki śpiewać każdy może...”, a więc: trio przedszkolaków – Nadia Putkowska, Lenka Imiołek i Miłek Lesiecki, a także starszaki – Magda Wójcik, Magda Leśniarek, Dawid Krupiński, Klaudia Żorniak i Zosia Stola. Wokaliści spisali się, jak zawsze, znakomicie.

    Nie obyło się także bez wizyty noworocznych gości – koło teatralne wystawiło bowiem „Kolędników”, którzy ku wielkiej uciesze zgarnęli pokaźnego słodkiego „gościńca” od Pani Wójt i od Pani Dyrektor. Uwieńczeniem imprezy był przepiękny koncert w wykonaniu zespołu „Babiniec” z Rowów oraz naszej wspaniałej i niezwykle utalentowanej absolwentki Joasi Płatwa.

    To był wieczór pełen wzruszeń.

  • „Wigilii magiczny czas...”

    połączył we wspólnej kolędzie Brać Uczniowską i Grono Pedagogiczne, Pracowników szkoły i Rodziny naszych Uczniów. Przedszkolaki i Uczniowie klas 1-3 wystawili jasełka, które zachwyciły wszystkich zebranych. Zaśpiewali dla nas także zaproszeni Goście – zespoły: „Kwiat Paproci” z Machowina i „Babiniec” z Rowów, a także solistki – Roksana Białek oraz Asia Płatwa – nasza wspaniała absolwentka. Wszystkie wykonane pieśni chwyciły widzów za serca i z pewnością zapadły im w pamięć. A potem, przy barszczyku, przepysznych pierogach i słodkim cieście toczyły się ciche i pełne serdeczności rozmowy. W końcu, tworzymy jedną wielką szkolną rodzinę!

  • „Niech się niesie kolęda po świecie...”

    W szkole odbył się kolejny już konkurs „Kolędy i pastorałki śpiewać każdy może...”. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców i pani Zorzy Sędzickiej przygotowywali wokalne prezentacje. W dniu konkursu emocje były ogromne. Każdy z 20 uczestników chciał jak najpiękniej wykonać swą pieśń. I tak też się stało. Jury było zachwycone wykonaniami naszych małych artystów. Wybrano ośmiu laureatów: Lena, Miłosz, Nadia (grupa przedszkolna), Magda (kl. 3), Magda i Dawid (kl .5), Klaudia (kl. 6) oraz Zosia (kl. 7). Wszyscy oni będą mieli zaszczyt wystąpić podczas imprezy środowiskowej - „Kolędowania”. Jesteśmy dumni z talentów i pracy naszych uczniów.

  • Spotkania z kaszubszczyzną...

    W naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć pana Andrzeja Szynszeckiego. Ten niezwykle ciekawy człowiek, z zamiłowania historyk, opowiadał uczniom o Kaszubach – tych zaklętych we wspomnieniach z dzieciństwa oraz tych współczesnych. Wywiad z naszym gościem, który pięknie poprowadziła uczennica klasy ósmej Dagmara, okrasiliśmy wiązanką pieśni o kaszubskim rodowodzie, krótkim przedstawieniem teatralnym oraz prezentacją multimedialną o miejscowości, w której urodził się pan Szynszecki. Nasz szkolny zespół wokalny wystąpił oczywiście w cudnych strojach kaszubskich, które wzbudziły zachwyt naszego gościa. Pan Andrzej zrobił  na także nie lada  niespodziankę - podarował szkole zestaw pięknych bombek. Wszystkim obecnym bardzo podobało się spotkanie.

  • Bo mały człowiek też ma prawa!

    20 Listopada w naszej szkole obchodziliśmy Miedzynarodowy Dzień Praw Dziecka i jednocześnie 60. rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka. Na apelu Rada Samorządu Uczniowskiego zaproponowała wykonanie przez wszyskich uczniów plakatu, na którym widniałyby dłonie dzieci z zapisanymi na nich prawami. Uczniowie chętnie i z zapałem zrealizowali ten pomysł. Ponadto wszyscy ubrali się tego dnia na niebiesko. Wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach rozmowy na temat praw dziecka.

  • Ogłoszenie

    Dnia 20 listopada (środa) o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!

  • "Do Hymnu!"

    8 listopada, w piątek dokładnie o godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły pod batutą Pani Dyrektor zaspiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczynili to w ramach ogólnopolskiej akcji zapoczątkowanej w roku ubiegłym z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na twarzach wszystkich malowały się – powaga, szacunek i duma. Najgłośniej śpiewały maluchy, co odnotowaliśmy z wielkim podziwem i uznaniem.

  • Pamiętamy!

    6 listopada uczciliśmy pamięć o Bohaterach walki o Niepodległosć Naszej Ojczyzny. W scenach przeplatanych pieśniami patriotycznymi w wykonaniu solistek szkolnych i Terceciku (Nie) Egzotycznego, ukazaliśmy jak ważny jest patriotyzm dla Polaków, jak wiele nasi Rodacy poświęcili, byśmy my, mogli dziś „żyć w wolnym kraju, wśród wolnych ludzi”. Teatr wzbogaciliśmy o autentyczne fotografie z czasów wojny. Drugą część uroczystości stanowił przepiękny koncert w wykonaniu zaproszonych gości: zespołów: „Kwiat Paproci” z Machowina i Babiniec” z Rowów oraz solistek: Roksany Białek i absolwentki naszej szkoły – Joanny Płatwa. Na zakończenie Pani Dyrektor wygłosiła piękną przemowę, w której przypomniała, co to znaczy być prawdziwym patriotą oraz serdecznie podziękowała uczniom i gościom za cudowne i pełne emocji wokalne prezentacje, które nie tylko wzruszyły, ale także skłoniły nas do refleksji nas przeszłością, teraźniejszością i przeszłością naszej Ojczyzny.

  • Pasowania nadszedł czas...

    W październiku odbyły się dwie ważne uroczystości – Pasowanie na Przedszkolaka i Pasowanie na Pierwszoklasistę. W obecności rodziców i wychowawców dzieci zostały przyjęte w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Wytownie. Zanim jednak Pani Dyrektor dokonała tego uroczystego aktu, kandydaci musieli przejść swoisty chrzest bojowy. Składali bowiem egzamin ze zdobytej wiedzy przed całą szkołą! Było to nie lada wyzwanie, ale nasze maluchy spisały się wyśmienicie! Zebrali za to moc oklasków. Po części oficjalnej nastąpił przepyszny poczęstunek, przygotowany przez nauczycieli i rodziców, na który zostali zaproszeni wszyscy uczniowie szkoły oraz grono pedagogiczne i pracownicy. To był naprawdę miły dzień!

  • Dzień Dyni

    29 października 2019 r. w naszej szkole został zorganizowany DZIEŃ DYNI, o którym informował kolorowy plakat przygotowany przez Adriana. Celem tego dnia było zachęcenie do współpracy uczniów poszczególnych klas, integracja całej społeczności szkolnej, rozwijanie kreatywności oraz sprawienie, aby w szkole zrobiło się kolorowo. I tak też było!

    Ogłoszone zostały 2 konkursy:

    1. na najbardziej "pomarańczowo-dyniową" stylówę (czyli ubiór z pomysłem na pomarańczowo), w którym wyróżnionych zostało sześcioro uczniów: Maja (0), Miłosz (PP), Miłosz (III), Madzia (III), Błażej (V) i Mateusz (V);
    2. na lampion z dyni, w którym I miejsce przypadło klasie V, II - klasie II/III i III - klasie VIII. Reszta klas otrzymała wyróżnienia, gdyż lampiony okazały się naprawdę NIEZWYKŁE!
  • Działalność Samorządu Uczniowskiego...

    28.10.2019 r. SU zorganizował I apel, którego celem było poinformowanie społeczności szkolnej o najbliższych planach Samorządu i prowadzonych akcjach charytatywnych.

    1. Nadal będzie kontynuowana "Zakręcona akcja", o której informuje plakat przygotowany przez Adriana. SU zachęca wszystkich do NIE wyrzucania, a PRZYNOSZENIA nakrętek plastikowych do szkoły. Pomoc jest potrzebna i, co najważniejsze, realna - istnieje możliwość śledzenia profilu Oliwki z Objazdy, do której trafiają nakrętki, oraz obserwowania, jak przebiega jej rehabilitacja...
    2. Na długiej przerwie prowadzona jest sprzedaż cegiełek na rzecz Fundacji dla osób niepełnosprawnych - w tym roku pieniądze zostaną przekazane 17-letniemu Bartkowi, który zbiera na skuter inwalidzki. SU zachęca więc aby żaden członek społeczności szkolnej nie żałował złotówek i kupował cegiełki - cel jest szlachetny. Na plakacie przygotowanym przez Hanię można zapoznać się ze szczegółami akcji i historiami osób, którym pomoc już została udzielona...
    3. Zbliża się grudzień - miesiąc, w którym co roku pomagamy psom i kotom ze schroniska w Słupsku, przynosząc karmę i potrzebne rzeczy. SU również w tym roku zachęca wszystkich do udziału w akcji... Kolejną grudniową inicjatywą będzie przystąpienie do Szlachetnej Paczki, czemu przyświeca cel obdarowania potrzebujących bądź wpłacenia pieniędzy na konto organizatorów akcji. Wynika to z tego, iż okres świąteczny to szczególny czas, kiedy trzeba pomagać i dzielić się z innymi...

    Jednym z kierunków polityki oświatowej państwa jest "Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych". Dlatego też działania SU mają podkreślić, że to właśnie w szkole należy być uwrażliwionym na pomaganie tym, którzy mają mniej, są słabsi, często chorzy... Akcjom przyświeca jedno, krótkie hasło - POMAGAJMY!

  • Październik z piosenką

    19 października, dwie solistki z naszej szkoły reprezentowały ją podczas XV Spotkania z piosenką religijną ”Pro Laude Tua” w Smołdzinie. Dziewczynki wspaniale wykonały piękne pieśni : „Pozdrawiam Ciebie, Matko” i „Fanfary – Z Królową Polski”.

    Magda Wójcik otrzymała II miejce i prezentowała się także podczas Gali Finałowej w Kościele w Smołdzinie. Z uwagi na popularność i wysoki poziom konkursu gratulujemy naszym solistkom umniejętności i odwagi.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Jak co roku, w październiku, Uczniowie naszej szkoły  poprzez występy artystyczne oddali cześć swoim nauczycielom (także tym emerytowanym) i pracownikom placówki. Zaprezentowali program, na który składały się: śmiechoterapia pod hasłem "Ale w szkole jest wesoło (zwłaszcza na lekcjach)", skoczne piosenki w wykonaniu "Terceciku Mało-egzotycznego" oraz solistki małej Madzi, a także prezentacja multimedialna pt. "O nauczycielach i pracownikach szkoły słów pochwały kilka...". Każdy z gości dostał cenzurkę (oczywiście z czerwonym paskiem :) oraz drobną pamiątkę. Pani Dyrektor otrzymała z rąk Rady Samorządu Uczniowskiego piękny bukiet, a wszyscy obecni na uroczystości pedagodzy i pracownicy - piękne, pełne ciepła życzenia. 

  • Przyszła pora na Dzień Seniora!

    5 października uczniowie z naszej szkoły aktywnie włączyli się w gminne obchody Dnia Seniora. Przygotowali dla publiczności piękne i wesołe piosenki – Tercet Mało-egzotyczny w składzie: Magda, Zosia i Klaudia wykonał wiązankę, w skład której wszedł między innymi „Rock and roll dla Babci i Dziadka”. Urocza Madzia i jej pluszak zaśpiewali „Kotka Kłopotka”. Kabarecik – Dawid, Magda, Klaudia, Kinga i Zosia –przedstawił skecz pt. „Dziadkowie rozkręcą każdą imprezkę”. Nie zapomnieliśmy także o życzeniach. Nasz program artystyczny uświetniła Joasia, absolwentka naszej szkoły, która brawurowo wykonała „Sing - Sing” oraz „Remedium” Maryli Rodowicz. Po części artystycznej nasze małe gwiazdy zostały zaproszone na przepyszny poczęstunek.

     

    Wszystkim Seniorom, raz jeszcze, składamy najserdeczniejsze życzenia!

    Żyjcie zdrowo i długo abyśmy nadal mogli czerpać z Waszej życiowej mądrości,

    która jest dla nas bezcenna!

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Wytownie
    WYTOWNO 43
    76-270 USTKA
    Administrator danych osobowych (ADO) - Krystyna Konieczna
    Administrator bezpieczeństwa informacji (ABI) - Barbara Rogozińska
    Administrator systemu informatycznego (ASI) - Marta Szynszecka
  • 59 8141578

galeria