Nawigacja

  • Noc pełna wrażeń...

    Biblioteka Publiczna w Objeździe, jak co roku, zorganizowała dla dzieci fantastyczną imprezę w ramach ogólnopolskiej akcji  „Noc w bibliotece”. W tegorocznych zajęciach, pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”,  w nocy z 4 na 5 października, wzięli udział nasi uczniowie. Klasy – 6,7 i 8 punktualnie o 17.00 zjawiły się pod drzwiami placówki, gdzie powitały je przemiłe panie bibliotekarki. Po czynnościach organizacyjnych wszyscy udali się na ognisko z kiełbaskami. Po tym pysznym posiłku, dzieci  pełne werwy przystąpiły do zabaw edukacyjnych. Wśród nich było  poszukiwanie słodkiego Skarbu Duchów Pana Zuba i jego małżonki. Nasi uczniowie sporo dowiedzieli się o życiu i działalności kulturalnej pana Romana. Równie ciekawe i wciągające  okazało się projektowanie w grapach planszówek  i granie w nie z paniami bibliotekarkami. Kiedy zegar wybił 23.00 wszyscy obejrzeli wzruszający film familijny pt: „Ptyś i Bill” o przesłodkim spanielu, który uwielbiał robić psoty swoim właścicielom. Nie zapomnieliśmy również o głośnym czytaniu przez uczniów lektury „Duch starej kamienicy”. Ostatni wytrwały usnął o 2.30 nad ranem ukołysany do snu aksamitnym głosem równie wytrwałej bibliotekarki - pani Alicji, która przejęła rolę lektora od Hani. Poranek powitał dzieci gorącym, pysznym kakao i słodką drożdżówką. Wszyscy uczniowie w wyśmienitych humorach powrócili do swoich domów.

     

    Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować CK Gminy Ustka

    za umożliwienie odbycia tej imprezy oraz

    pogratulować wspaniałych, pełnych pomysłów,

    mega kreatywnych pań Bibliotekarek!

  • Sprzątanie świata

    27 września 2019, jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie klas młodszych I – III wraz z wychowawcami sprzątali teren w pobliżu naszej szkoły, zaś klasy starsze V – VIII pod opieką wychowawców wyszli dalej poza teren szkolny.

    Celem było nie tylko zbiorowe sprzątanie śmieci, zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, ale przede wszystkim wzrost świadomości ekologicznej naszych uczniów.

    Niestety dla środowiska, po raz kolejny "udało" nam się znaleźć miejsca przypominające wysypiska śmieci, chociaż w rzeczywistości nie powinny nimi być. Zebraliśmy kilkanaście worków odpadów, aby choć trochę zrobiło się czyściej :)

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    27.09.2019 r., jak co roku, uczniowie SP w Wytownie wybierali swoich przedstawicieli do SU. W tygodniu poprzedzającym odbyła się kampania wyborcza – kandydaci promowali swoją kandydaturę na przygotowanych przez siebie plakatach wyborczych oraz wygłosili mowy wyborcze.

    W dniu wyborów pod kierunkiem p. Dyrektor odbyła się pogadanka przypominająca, jakie funkcje w szkole pełni SU, jakie ma prawa, ale też i odpowiedzialność. Ważną częścią była rozmowa o spełnianiu obietnic wyborczych – wszyscy zgodzili się, że powinny być one spełnione przez wybranych kandydatów, poprzedzone planem i projektem. Pani Justyna Piątek przygotowała prezentację multimedialną na temat ciekawostek dotyczących wyborów – były tam zarówno te poważne, dotyczące historii wyborów w Polsce i na świecie, ale i takie, które wprawiły wszystkich w dobry humor. Następnie odbyło się głosowanie pod czujnym okiem Szkolnej Komisji Wyborczej.

    W demokratycznym głosowaniu ostatecznie wybrano 3 kandydatów:

    1. Zuzia  kl. VIII – przewodnicząca
    2. Adrian kl. VII – z-ca przewodniczącej
    3. Hanna kl. VI – skarbnik
  • 80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej...

    We wtorek, 24 września, nasi uczniowie wzięli udział w grze logicznej typu escape room na temat II wojny światowej. W ten sposób włączyli się w obchody 80. rocznicy wybuchu tej straszliwej walki, która pochłonęła miliony istnień ludzkich. Pani Justyna Piątek, nauczycielka historii, przygotowała dla dzieci zagadki i zadania. Wśród nich były: puzzle, układanie własnego wiersza patriotycznego, odczytywanie informacji z wykresów na temat ofiar II wojny, składanie z fragmentów utworu "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" czy bandażowanie złamanej ręki walczącego. Drużyny dzielnie walczyły o miano "Znawcy historii Polski okresu 1939 - 1945". Wszystkie grupy spisały się na medal! Jesteśmy dumni z wiedzy historycznej i umiejętności "medycznych" naszych uczniów!

  • Wycieczka do usteckich "Bunkrów Blüchera"

    Wycieczka do usteckich "Bunkrów Blüchera"

    Jesień to pora, kiedy na drzewach zaobserwować można plejadę barw, kiedy lekki, ciepły wiatr muska twarze, a promienie słońca tańczą w kałużach... Jest to też czas trudny, bo związany z działaniami wojennymi i bolesnymi, ludzkimi doświadczeniami. By nie zapomnieć, 23 września uczniowie naszej szkoły, udali się na niesamowitą lekcję historii do usteckich "Bunkrów Blüchera". Poniemieckie fortyfikacje to nie tylko metal i tony betonu, ale multimedialne pokazy, hologramy, niezwykle realistyczne manekiny w strojach żołnierzy, mnóstwo fotografii, makiet i map oraz  autentyczne wyposażenie wnętrz pozwalające na swoistą  podróż w czasy wojny i walki o wolność. Dodać do tego należy fantastycznego przewodnika, który swymi opowieściami oczarował nasze dzieci.

    Nie obyło się także bez dodatkowych atrakcji. Starsi uczniowie strzelali z prawdziwego łuku! Dzieci i nauczyciele poradzili sobie świetnie. Najlepszym "okiem łucznika" poszczycić się mogą  - Hania, Klaudia, Karol oraz wuefista - pan Jacek, który nie dał swoim koleżankom najmniejszych szans na wygraną! Klasy młodsze w tym czasie, z wyśmienitym rezultatem, poszukiwały skarbów. Jak się okazało były nim pamiątkowe notesiki oraz cukierki. Wizytę w bunkrach zakończyliśmy wizytą w sklepiku z pamiątkami o tematyce historycznej. Wszystkim bardzo podobało się spotkanie.

  • Narodowe Czytanie 2019

    Narodowe Czytanie 2019

    16 września 2019 r. nasza Szkoła włączyła się do ósmej już odsłony akcji Narodowe Czytanie, która w tym roku przebiegała pod hasłem - Czytamy polskie noweleWybrano „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”, czyli - jak podkreśla Prezydent RP, Andrzej Duda - „teksty, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem”. Utwory te reprezentują różne epoki i style, a „łączy je to, co najważniejsze: są na trwale wpisane w historię polskiej literatury”. Nasi uczniowie czytali fragmenty: "Dymu" Marii Konopnickiej, "Katarynki" Bolesława Prusa oraz "Dobrej Pani" Elizy Orzeszkowej, po czym zaprezentowali biografie pisarzy nowel. Uroczystość zakończyła się śpiewem i recytacją utworów Marii Konopnickiej.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    2 września uraczył nas ciepłem słońca i śpiewem ptaków. W tych pięknych okolicznościach przyrody Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy szkoły oraz Rodzice wspólnie zainaugurowali rok szkolny 2019/2020. Pod batutą pani Dyrektor wszyscy dumnie odśpiewaliśmy nasz narodowy hymn, a następnie zostaliśmy powitani życzeniami udanego, pełnego piątek i szóstek nowego rozdziału naszej edukacji. Kiedy po części oficjalnej wszyscy udaliśmy się do klas na spotkania z wychowawcami, powitaniom, miłym gestom przyjaźni i radosnym opowieściom o wakacjach nie było końca. To był naprawdę radosny dzień! Książki pachnące drukarską farbą, kolorowe zeszyty, nowe kredki, długopisy aż się proszą o używanie! A więc, do pracy!

  • INFORMACJA

    W związku z zapytaniami rodziców w sprawie dalszych losów Szkoły informujemy, że Szkoła Podstawowa w Wytownie funkcjonuje bez zmian.

  • UPRAGNIONE WAKACJE

    Przestrzegając zasad bezpieczeństwa dbasz o swoje zdrowie i życie.

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    Kolejny rok szkolny za nami. Po wytężonej nauce czas na wypoczynek. Odkładamy plecaki do szafy, książki na półki i wyruszamy na wakacyjne przygody. Kolejny dzwonek szkolny usłyszymy za dwa miesiące...

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca 2019 roku o godzinie 9:00 w świetlicy szkolnej. Msza Święta o godzinie 8:00 w kościele w Wytownie.

  • W NOCNYM PRZEBRANIU

    31 maja od samego rana trwał Pidżamowy Dzień Dziecka. Jak widać odwagę mamy. Nawet w mało formalnym stroju potrafimy bawić się.

  • W GDAŃSKIM ZOO

    28 maja pojechaliśmy do Gdańskiego ZOO. Na obszarze około 125 hektarów mieszkają  zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Mieliśmy okazję zobaczyć między innymi: wilka grzywiastego, kondory wielkie, pingwiny tońce, żyrafy, gepardy, czy też hipopotamy karłowate. Najbardziej zafascynowały nas lwy i szympansy. Po zakończonym zwiedzaniu parku zoologicznego był czas na ciepły posiłek i pamiątki. 

  • DZIEŃ RODZINY

    23 maja uczestniczyliśmy w Dniu Rodziny, który odbył się na terenie szkoły w Wytownie. Rodzice wraz z dziećmi wzieli udział w zabawach integracyjnych i konkursach. W trakcie trwania spotkania można było zjeść smaczną kiełbaskę z grilla. 

  • W TEATRZE

    21 maja pojechaliśmy do teatru na spektakl pt.: "Opowieść o pewnej rodzinie". Aktorzy ukazali nam losy rodziny, która borykała się z trudnościami finansowymi. Ojciec postanawia podjąć pracę za granicami naszego kraju. Nie jest to jednak takie proste, gdyż w domu mają pozostać małoletnie pociechy. Kto nimi się zaopiekuje?, Kto dopilnuje: czy zjadły ciepły posiłek, czy poszły do szkoły, czy chodzą spać o odpowiedniej porze? Okazuje się, że tymczasową opiekę nad dziećmi przejmuje sąsiadka Ula. Dzieci nie są zachwycone takim obrotem sprawy, zwłaszcza, że nie darzą sąsiadki sympatią. Z czasem przekonują się do Pani Uli i obdarzają ją zaufaniem.  Na szczęście rozłąka rodziny nie trwa długo. Ula w ramach niespodzianki zabiera dzieci do ojca, do Anglii. Ostatecznie bohaterowie tworzą szczęśliwą rodzinę. 

  • TYDZIEŃ Z TAŃCEM

    Między 13 a 17 maja uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w gimnastyce śródlekcyjnej przygotowanej przez klasy IV i V.  Pod bacznym okiem instruktorów wszyscy tańczyliśmy w rytm muzyki. Trzeba przyznać, że młodzi instruktorzy przygotowali świetne układy taneczne, które ochoczo prezentowali przed swoimi kolegami. 

  • CZYTANIE NA PRZERWIE

    10 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do IV CZYTANIA NA PRZERWIE - ogólnopolskiego bicia rekordu w czytaniu, nad którym honorowy patronat objęli : Lubuski Kurator Oświaty oraz Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom. Do akcji przystąpiło mnóstwo szkół z całego kraju. 

    Rankiem udaliśmy się do szkolnej biblioteki, gdzie uczniowie klas starszych  wypożyczyli książki, które chcieli przeczytać lub do których pragnęli powrócić...Usadowieni na cieplutkich kocykach, na korytarzu szkolnym, zagłębili się w magiczny świat literatury. Nauczyciele stwierdzili zgodnie, że na przerwach (a było ich dwie) nigdy nie było tak cicho...Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych dzieciach uczęszczających do naszej placówki. Stworzyliśmy specjalnie dla nich Strefę Malucha, gdzie uczniowie klasy 7 - Dagmara i Filip pięknie przeczytali im pamiętnik Martyny i Smalca - głównych bohaterów powieści "Dziewczyny i chłopaki" Sławomira Hanaka. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy tych sympatycznych postaci. 

    I choć w naszej szkole jest niewielu uczniów, cała czterdziestka czwórka aktywnie się zaangażowała. Była to w końcu prawdziwa przyjemność! Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycje akcji!

    Przy okazji przeprowadzania akcji zorganizowaliśmy konkurs "Czytam ze zrozumieniem". Uczniowie dostali podczas przerwy teksty nieomawianych na lekcjach baśni H.CH. Andersena (każda klasa otrzymała inny utwór). Dzieci miały zatem niewiele czasu na zapoznanie się z tekstami, które przez wejściem na zajęcia oddawali nauczycielom. Tam pisali test składający sie z pytań zamkniętych. Miło nam donieść, że konkurs wypadł bardzo dobrze, bowiem nasi uczniowie wspaniale poradzili sobie z wszystkimi pytaniami! Jesteśmy z nich dumni!

  • DZIEŃ ZIEMI

    25 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji "Światowego Dnia Ziemi". Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków. Uczniowie przygotowali przedstawienie, w którym przedstawili problem związany z wymieraniem wielu gatunków zwierząt i roślin. Mieliśmy szanse na wykazanie się wiedzą z zakresu ochrony gatunkowej oraz na stworzenie kodeksu obrońcy organizmów żywych. Uświadomiliśmy sobie, że planeta jest naszym wspólnym dobrem, dlatego musimy wszyscy troszczyć się o środowisko naturalne i organizmy w nim żyjące. 

  • KONSTYTUCJA 3 MAJA

    7 maja odbyło się spotkanie z okazji obchodzonych w ubiegłym tygodniu świąt narodowych. Uczniowie przypomnieli sobie jak doszło do uchwalenia  Konstytucji 3 Maja i co w wyniku tego wydarzenia zmieniło się w naszym kraju. Pamiętamy, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa. Po prezentacji dzieci uczestniczyły w historycznej grze strategicznej. 

  • WIELKANOCNE OBYCZAJE

    17 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia wprowadzająca w obchody Triduum Paschalnego. Uczniowie klas młodszych przypomnieli nam znaczenie obrzędów wielkanocnych. Po uroczystościach pojechaliśmy do kina. Musimy przyznać, że ten dzień był bardzo miły. 

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Wytownie
    WYTOWNO 43
    76-270 USTKA
    Administrator danych osobowych (ADO) - Krystyna Konieczna
    Administrator bezpieczeństwa informacji (ABI) - Barbara Rogozińska
    Administrator systemu informatycznego (ASI) - Marta Szynszecka
  • 59 8141578

galeria