JĘZYK KASZUBSKI

Od 1 września 2015 r. - w naszej szkole uczniowie rozpoczęli naukę języka kaszubskiego.

Nauczycielem prowadzacym zajęcia jest pani Katarzyna Stola.Zajęcia odbywają się w klasach 1 -3, 4 -6.

Zajęcia mają na celu wzbogacać wiedzę uczniów o regionie, w którym żyją, o kulturze i języku.Zajecia będą prowadzone na zasadzie warsztatów ze sztuki, haftu, gotowania i malowania. Uczniowie będą poznawać perły literatury kaszubskiej w języku ogólnopolskim, oswoją sie ze słownictwem gwarowym, zaznajomia się z historią kaszub i Pomorza. Na zajęciach koła wokalnego nauczą się pieśni kaszubskich.

Lekcje języka kaszubskiego są coraz bardziej urozmaicone i jeszcze ciekawsze. Teraz uczniowie pracują często z tablicą multimedialną, z programem, który ukazuje zdolnosci manualne uczniów. Takie zajęcia bardzo podobają się naszym młodszym uczniom z klas I - III.