2015 R. JĘZYK KASZUBSKI

Opiekunką i wychowawczynią grupy przedszkolnej jest p. Bożena Kruszewska. W roku szkolnym 2014/2015 w zajęciach uczestniczy 7 dzieci. Przygotowują się do rozpoczęcia edukacji w klasie pierwszej. Tok edukacji odbywa się w dużej, przestronnej sali, bardzo dodrze wyposażonej w materiały edukacyjne, medialne. Kazde dziecko ma swoją szafkę na materiały i pomoce, wlasną szafkę na kurtki i obuwie zmienne. Sala ma wyposażenie zgodne z normami Unii Europejskiej.

W tak małej grupie dzieci można z dużym powodzeniem wyłonić dzieci ze szczególnymi uzdolnieniami, które wychowawczyni wykorzystuje w przedstawieniach okolicznosciowych i konkursach.

Na terenie szkolnego boiska powstał plac zabaw, ogrodzony i bardzo bezpieczny. Dzieci uczestniczą w wyjazdach do teatru do Słupska lub zapraszane są teatrzyki do szkoły. Szkoła posiada tablicę multimedialną gdzie dzieci mogą oglądać filmy edukacyjne dostosowane do wieku a przede wszystkim do realizowanego programu.

10 października 2014  r. - Spektakl " Baśnie i legendy Pomorza".

Hallowin - pierwsze miejsce za strój zdobył Błażej.

PASOWANIE STARSZAKÓW

DZIEŃ MISIA - 2014 R.

MIKOŁAJKI

Zgodnie z tradycją przedszkolaków odwiedził Mikołaj. Były konkursy, tańce, śpiewanie poznanych kolęd. Oczywiście Mikołaj dla wszystkich dzieci przyniósł drobne upominki. W ramach odpoczynku dzieci oglądały film o świętach, z doskonałymi humorami wróciły do swoich domów.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - 20 marca 2015 r. obchodziliśmy Święto Wiosny. Grupa "O" z klasami I - III przygotowały przedstawienie o wiośnie. Przepięknie byly przebrane wszystkie dzieci. Po występach cała szkoła poszła topić " Marzannę".

ZAJĘCIA O TEMATYCE PRZYRODNICZEJ

W dniu dzisiejszym na zajęciach zakładaliśmy zielony ogródek. Sadziliśmy cebulki tulipanów i żonkili.Dowiedzieliśmy się w jaki sposób należy dbać o rośliny, będziemy o nich pamiętać i obserwować ich rozwój.