Biblioteka szkolna:

czynna we wtorki i piątki oraz według potrzeb ucznia.

Biblioteka szkolna w naszej szkole liczy około 3 tysiące woluminów. Są to książki tematyczne, dzięki którym uczniowie poszerzają swoja wiedzę z konkretnych dziedzin, słowniki encyklopedie, a także lektury szkolne oraz dzieła literatury pięknej przeznaczone dla dzieci w określonym wieku. W bieżącym roku szkolnym księgozbiór wzbogacił się o nowo zakupione lektury.

Działalność biblioteki szkolnej to nie tylko zachęcanie uczniów do czytania, ale także rozwijanie ich wyobraźni i wrażliwości poprzez obcowanie ze sztuką i innymi kulturami. Nasza biblioteka jest organizatorem różnych imprez tematycznych, Święta Biblioteki, Pasowania na czytelnika, konkursu wiedzy patriotycznej oraz przeprowadza corocznie wewnątrzszkolny - Konkurs Czytelnictwa. Biblioteka zajmuję się wypożyczaniem podręczników z dotacji MEN oraz organizuje lekcje biblioteczne dla wszystkich klas i oddziałów szkoły.

Opiekunem szkolnej biblioteki jest pani Katarzyna Stola.

Lekcja biblioteczna

24 kwietnia w naszej szkole odbyła się multimedialna lekcja biblioteczna z okazji Miedzynarodowego Dnia Książki i Praw Autoskich. W której uczestniczyli wszyscy uczniowie. Dzieci wysłuchały wykładu na temat historii książki zilustrowanej prezentacją komputerową. Maluchy wykonały pracę plastyczną i obejrzały film ,, Franklin w bibliotece". Starszaki wzieły udział w konkursie wiedzy o literaturze dziecięcej.

Przedstawienie ,, Świat bajek Tuwima"

Dnia 13.01.2017r. Biblioteka szkolna miała swoje święto... Z tej okazji uczniowie kl. III i szkolny teatrzyk przedstawili ciekawe przedstawienie pt. ,, Świat bajek Tuwima". Zainteresowali widzów wspaniałą grą aktorską, ciekawymi strojami i charakteryzacją. Widzowie bili brawa, co znaczy, że wszystkim się bardzo podobało !!!

LISTOPAD PATRIOTYCZNY

Jak co roku uczniowie SP w Wytownie zaangażowali się w obchody  Święta Niepodległości. Uczestniczyli w multimedialnej lekcji historii przygotowanej przez Panią Katarzynę Przybyłowicz  a uwieńczoną konkursem pod hasłem ”Co młody Polak o Polsce wiedzieć powinien...” przygotowanym przez nauczyciela bibliotekarza. Szkolnymi mistrzami wiedzy o Ojczyźnie zostali : Amelia Krawczyk (klasy młodsze) i Dagmara Czywil (klasy starsze). Obie uczennice otrzymały nagrody, które wręczyła pani Wójt Gminy Ustka na zorganizowanej przez naszą szkołę wieczornicy środowiskowej.

30 września,  na apelu, Pani Dyrektor Krystyna Konieczna wręczyła nagrody laureatom szkolnego konkursu plastycznego „Świat wierszy Juliana Tuwima” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Jury dokonało szczegółowej oceny prac (a wybór nie był łatwy)

i wyłoniło zwycięzców.

Oto oni:

Kategoria przedszkole – klasa 2:

I miejsce Błażej Bernacki

II miejsce Oddział Przedszkolny

III miejsce Punkt Przedszkolny

Wyróżnienie Dawid Krupiński

Kategoria klasy 3 - 5:

I miejsce Zofia Stola

II miejsce Aleksandra Stebelska

III miejsce Dagmara Czywil

Wyróżnienie Amelia Krawczyk

Wszystkim uczniom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

6 października 2016r. zakończyła się mini zabawa literacka zorganizowana przez bibliotekę szkolną. Zadaniem uczniów było rozpoznać na plakacie 7 postaci z różnych utworów literackich i wskazać tytuły oraz autorów dzieł, z których pochodzą. Nauczyciele dzielnie wspierali swoich uczniów i udzielali (bezcennych) wskazówek! W skrzyni konkursowej znalazło się ponad 90 kart wypełnionych prawidłowo. To właśnie spośród nich, Nasza Pani Dyrektor, wylosowała trzech szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody niespodzianki. Napięcie sięgało zenitu!

A oto zwycięzcy:

Mateusz Rząd

Weronika Zalewska

Hanna Penk.

Wszystkim uczniom gratulujemy poprawnych odpowiedzi i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach i zabawach!

10 CZERWCA 2016 R. - w bibliotece szkolnej odbyło się " Pasowanie na czytelnika".

Nowymi czytelnikami zostali uczniowie klasy I. Na uroczyste pasowanie przybyli ze swoją wychowawczynią i rodzicami. Uczniowie z klas starszych przygotowali krótkie scenki związane z bajkami. Uczennica klasy szóstej - Natalia dokonała pasowania, wszyscy uczniowie otrzymali książki i zakładki.